1r Premi Poesia (Cicle inicial) 2016

De Salman El Hayani, de l'Escola Germanes Bertomeu, Mataró.

2n Premi Poesia (Cicle inicial) 2016

De Manoé Martial -Van-Beek, de l'Escola bressola Sant Esteve del Monestir, Perpinyà.

3r Premi Poesia (Cicle inicial) 2016

De Iker Hernández Guerrero, de l'Escola Setze de Febrer, Els Muntells, Tarragona.

1r Premi Poesia Visual (Cicle inicial) 2016

De Julià Vernet Perelló, de l'Escola 1 d'abril-ZER Ebre, La Palma d'Ebre.

2n Premi Poesia Visual (Cicle inicial) 2016

De Vera Roig Roig, de l'Escola Orlandai, Barcelona.

3r Premi Poesia Visual (Cicle inicial) 2016

De Vinyet Solà Quiñonero, de l'Escola 1 d'abril-ZER Ebre, La palma d'Ebre.

1r Premi Poesia (Cicle mitjà) 2016

De Joana Badia Bosom, de l'Escola Orlandai, Barcelona.

2n Premi Poesia (Cicle mitjà) 2016

De Martina Serrano Lombarte, de l'Escola Garbí Pere Vergés, Badalona.

3r Premi Poesia (Cicle mitjà) 2016

De Joana Horne Mimó, de l'Escola Joanot Alisanda, Sabadell.

1r Premi Poesia Visual (Cicle mitjà) 2016

De Dylan Angulo, de l'Escola Botey, Badalona.

2n Premi Poesia Visual (Cicle mitjà) 2016

De Samir Cobaa Idrissi, de l'Escola La Forja -ZER Alt Lluçanés, Alpens.

3r Premi Poesia Visual (Cicle mitjà) 2016

De Nora El Mesnaoui, de l'Escola Antoni Botey, Badalona.

2n Premi Poesia (Cicle superior) 2016

Jo desitjo, De Joan Mateo Pagès, de l'Escola Pia Sant Antoni, Barcelona.

3er Premi Poesia (Cicle superior) 2016

El tovalló de paper, Jaume Verdaguer Roig, de l'Escola Carme Guasch i Darné, Figueres.

1r Premi Poesia Visual (Cicle superior) 2016

De Khouloud Oissin, de l'Escola Antoni Botey, Badalona.

2n Premi Poesia Visual (Cicle superior) 2016

De Gerard Mercader Molins, de l'Escola Serra de Miralles.

3r Premi Poesia Visual (Cicle Superior) 2016

De Noa Fabra Ruiz-Orejón, de l'Escola Cavaller Arnau, Riudoms.

1r Premi Poesia (Primer Cicle de secundària) 2016

Animal misteriós, Mar Casals Llinàs, Domènec Perramon, Arenys de Munt.

2n Premi Poesia (Primer Cicle de secundària) 2016

Paraules, Aran Castells March, Maristes Igualada.

3r Premi Poesia (Primer Cicle de secundària) 2016

Temps (Invisible als nostres ulls), Berta Ruíz Rodríguez, Institució Montserrat, Barcelona.

1r Premi Poesia (Segon Cicle de secundària) 2016

Observa, Nora Carbonell, de l'Escola Thau, Barcelona.

2n Premi Poesia (Segon Cicle de secundària) 2016

Fàbrica tèxtil, Marta Doblas Díaz, Institut Andersen, Terrassa.

3r Premi Poesia (Segon Cicle de secundària) 2016

Records, Altea Llorens Serrano, Institut de tecnificació, Amposta.

1r Premi Poesia Visual (Segon Cicle de secundària) 2016

D'Abril Solsona Castellà, Institució Montserrat, Barcelona.

2n Premi Poesia Visual (2n Cicle de Secundària) 2016

De Marina Iranzo Vilalta, Institució Montserrat, Barcelona.

3r Premi Poesia Visual (2n Cicle de Secundària) 2016

De Kevin Eduardo Salazar García, IES Josep Serrat i Bonastre, Barcelona.

1er Premi (Batxillerat i Cicles Formatius) 2016

Atrapat dins el rall del pescador, Pol Guix Estrada, Col·legi Pare Manyanet, Les Corts, Barcelona.

2n Premi (Batxillerat i Cicles Formatius) 2016

Despertant els sentits, Anna Prous Conde, Col·legi Pare Manyanet, Les corts, Barcelona.

1r Premi Poesia Visual (Batxillerat i Cicles Formatius) 2016

De Ignasi Pelayo Justícia, Centre d'estudis Gresol, Terrassa.